Jak wynająć swój kamper lub przyczepę kempingową?

Ocena:9.1 z 43942 recenzji

Opublikuj bezpłatnie ogłoszenie swojego pojazdu

Chcesz zacząć wynajmować swojego kampera lub przyczepę? Zarejestruj się na platformie Camptoo i zacznij tworzyć ogłoszenie. To bardzo proste - w kilku krokach możesz stworzyć atrakcyjną ofertę wynajmu swojego pojazdu. To ty ustalasz cenę, zasady korzystania z pojazdu i jego dostępność. Chętnie podpowiemy ci lub stworzymy twoje ogłoszenie. Wybór należy do ciebie! 

Wynajmuj swój pojazd z odpowiednim ubezpieczeniem

Wynajmowanie innym swojego kampera lub przyczepy przez stronę Camptoo wymaga odpowiedniego ubezpieczenia pojazdu, które wynajem uwzględnia. Taka pełna polisa zapewnia bezpieczeństwo zarówno wynajmującemu, jak i najemcy. Warto sprawdzić szczegółowe warunki swojego ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym, aby upewnić się, czy dopuszczają one prywatny wynajem. Ubezpieczalnie często ustanawiają dodatkowe obostrzenia dotyczące wynajmu, na przykład wiek kierowcy. Należy je uwzględnić określając specyfikacje swojego ogłoszenia.

Czas na pierwsze zapytania o rezerwacje

Dodałeś/aś swoje ogłoszenie! Przez jakiś czas będzie się ono pojawiać na pierwszych pozycjach w bazie, aby było widoczne dla potencjalnych najemców i aby zaczęły spływać do ciebie pierwsze zapytania o możliwość wynajmu. Jeśli ktoś zainteresuje się twoim pojazdem, otrzymasz automatycznie powiadomienie na email lub smsem. Jako zespół Camptoo dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ogłoszeniom wysoką obecność w wyszukiwaniach we wszystkich kanałach sprzedaży.

Kamper przyczepa kempingowa campervan
Chcesz zacząć wynajmować?

Stwórz swoje ogłoszenie już dziś!

Zaakceptuj zapytanie o rezerwację

Gdy otrzymasz zapytanie o rezerwację masz 24h na reakcję. Po tym czasie prośba zostanie automatycznie anulowana. Nie trać czasu  - do Ciebie zawsze należy decyzja, czy zaakceptować rezerwację, czy nie. Potencjalny najemca wyśle ci wiadomość z informacją o sobie i o planach podróży. Jeśli nie jesteś przekonany, to możesz poczytać o użytkowniku więcej na jego profilu lub wysłać dodatkowe zapytania przez komunikator. Pamiętaj, że dopóki rezerwacja nie zostanie potwierdzona zaliczką nie można udostęniać danych kontaktowych w wiadomościach - są one automatycznie blokowane. Jeśli najemca chciałby skontaktować się z właścicielem, aby (na przykład) obejrzeć pojazd wówczas pośredniczymy w przekazywaniu danych. Jak tylko rezerwacja zostanie potwierdzona wpłatą zaliczki wszystkie dane kontaktowe są udostępnaine obu stronom. 
Akceptując rezerwację, zgadzasz się na Ogólne warunki wynajmu 1.6 - Camptoo Polska.

Camptoo sprawdza najemców

Camptoo zapewnia dodatkową ochronę, weryfikując najemcę w kilku krokach. Sprawdzamy tożsamość najemcy podczas płatności, jak również ważność jego prawa jazdy. 

Bezpieczne płatności w jednym miejscu

Camptoo czuwa nad całym procesem płatności. Jak tylko rezerwacja zostanie potwierdzona wpłatą zaliczki wszystkie dane kontaktowe są udostępniane obu stronom. Kwota za wynajem zostanie przelana na konto właściciela w dniu wydania pojazdu. Prosimy mieć na uwadze, że środki zostają zaksięgowane na koncie w przeciągu 2-3 dni. 

Przykład zapytania o rezerwację na Camptoo

Bezpieczny wynajem

Oprócz weryfikacji najemców, pobieramy również kaucję od najemcy najpóżniej na dzień przed wydaniem pojazdu. Wysokość kaucji jest ustalana w zależności od wysokości ubezpieczenia, ale zazwyczaj wynosi ok. 4000-5000zł dla kamperów oraz 2000 - 2500zł dla przyczep kempingowych. 

Czas ruszyć w drogę

Po dokonaniu pełnej płatności za rezerwację, najemca odbiera pojazd w umówionym miejscu i.. rozpoczyna się przygoda! Platforma Camptoo oferuje poręczny formularz przekazania pojazdu, który uzupełniacie wspólnie podczas odbioru kampera/ przyczepy. Wszystko, co musisz zrobić, to przeprowadzić kontrolę pojazdu podczas wypełniania formularza i podpisać się przed przekazaniem kluczyków! 

Gdy podróż dobiegnie końca

Po zakończeniu podróży właściciel przeprowadza kontrolę końcową i informuje Camptoo, czy kaucja może zostać zwrócona najemcy. Właściciel ma prawo do naliczania opłat za dodatkowe kilometry, koszty sprzątania, paliwa i/lub opłaty drogowe. Wszystko można załatwić online w kilku prostych krokach. Nie zajmie to dłużej niż kilka minut. 

Kamper na drodze

Oblicz swoje potencjalne zarobki