Jak działa wynajęcie przyczepy kempingowej lub kampera z Camptoo?

Ocena: 9.1 z 37581 recenzji

Znajdź wymarzony kamper lub przyczepę

Wybieraj z bogatej oferty kamperów i przyczep, które będą pasowały do Twoich planów podróży. Dzięki prostym filtrom łatwiej będzie wyszukać właściwy pojazd - na przykład określając miejsce odbioru kampera, rodzaj pojazdu czy układ łóżek.

Dzięki zdjęciom, opisom i kategoriom udogodnień przegląd ofert jest bardzo łatwy. Kiedy znajdziesz odpowiedni kamper lub przyczepę, możesz je dodać do ulubionych i wrócić do nich w przyszłości.

Zadaj pytanie właścicielowi lub od razu rezerwuj

Z właścicielami pojazdów na platformie Camptoo można się skontaktować na dwa sposoby: można rozpocząć konwersację przez narzędzie Wyślij Wiadomość lub bezpośrednio poprosić o rezerwację terminu. Jeśli nadal rozważasz kilka pojazdów, najlepiej będzie napisać do właściciela z pytaniami przez komunikator i tak uzyskać odpowiedzi. Jeśli jednak wybraliście już kamper lub przyczepę, który/a pasuje do Waszej podróży, to warto od razu poprosić o rezerwację. Właściciel może ją wtedy zaakceptować.

Potwierdzenie rezerwacji

Rezerwację można finalizować, jak tylko właściciel potwierdzi, że pojazd jest dostępny w danym terminie. Do zakończenia weryfikacji konieczne jest podanie danych z prawa jazdy. Następnie niezbędne jest dokonanie przedpłaty 25% wartości pełnej opłaty za wynajem korzystając z bezpiecznej platformy płatności online Camptoo. Pozostałą kwotę należy uregulować osiem (8) tygodni przed rozpoczęciem okresu najmu, o czym przypomni Ci automatycznie Camptoo. Pełna kwota za najem przelana zostanie na konto właściciela w dniu rozpoczęcia okresu najmu kampera lub przyczepy. Uwaga: do czasu wpłacenia przedpłaty inne osoby mogą nadal rezerwować danego kampera lub przyczepę na ten sam okres. Dokonując przedpłaty akceptujesz warunki najmu Camptoo.

Kaucja

Kilka dni przed rozpoczęciem okresu najmu należy wpłacić kaucję. Wysokość kaucji określa właściciel, ale zwykle wynosi ona do 2000zł dla przyczep i do 4500zł dla kamperów. Kaucja zostanie Ci zwrócona po zakończeniu okresu najmu i po uregulowaniu kosztów ewentualnych szkód i dodatkowych opłat. Mogą to być opłaty za dodatkowe kilometry, dotankowanie lub sprzątanie.

Ubezpieczenie

Zakres ubezpieczenia może być inny w zależności od pojazdu. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie szczegółów ubezpieczenia wybranego kampera lub przyczepy. Ubezpieczenie podane jest na profilu danego pojazdu. Zalecamy również wykupienie ubezpieczenia osobistego na czas podróży.

Anulowanie rezerwacji

Oczywiście, może się tak zdarzyć, że nie możesz wyruszyć w podróż swoich marzeń. W takim przypadku można anulować rezerwację poprzez platformę Camptoo i zgodnie z warunkami anulowania rezerwacji określonymi przez właściciela, które zatwierdziłeś w procesie rezerwacji. Zachęcamy również do wykupienia ubezpieczenia na wypadek anulowania rezerwacji zapewniając sobie bezpieczeństwo w sytuacjach nieprzewidzianych.


Zobacz nasze kampery

Doświadczenia użytkowników

Nasi najemcy na Camptoo

Nasi najemcy o właścicielach