Jak wynająć przyczepę kempingową lub kamper

Ocena:9.1 z 46578 recenzji

1. Dodaj bezpłatne ogłoszenie Twojego kampera lub przyczepy kempingowej

Czy myślałeś o wynajęciu swojej przyczepy kempingowej lub kampera? Możesz nie tylko cieszyć się podróżowaniem na własnych warunkach, ale również zamienić swój pojazd w źródło dodatkowego dochodu!

Możesz spróbować - to nic nie kosztuje. Po prostu zarejestruj się na platformie Camptoo i dodaj własne ogłoszenie. Chętnie doradzimy, a jeśli trzeba to stworzymy ogłoszenie za Ciebie bez żadnych kosztów. Wybór należy do Ciebie! To Ty decydyujesz, za jaką kwotę chcesz wynająć swoją przyczepę lub kamper, w jakim okresie i na jakich zasadach.  

Decydujesz się? Świetnie! Pierwszy krok za Tobą. Wkrótce otrzymasz pierwsze zapytania o wynajem. 

2. Pamiętaj o odpowiednim ubezpieczeniu

Wynajmowanie innym swojej przyczepy lub kampera przez stronę Camptoo wymaga odpowiedniego ubezpieczenia pojazdu, które uwzględnia wynajem. Taka pełna polisa zapewnia bezpieczeństwo zarówno wynajmującemu, jak i najemcy. Koniecznie sprawdź szczegółowe warunki swojego ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym, aby upewnić się, czy dopuszczają one prywatny wynajem. 

 

3. Czas na zapytania o rezerwacje

Opublikowałeś/aś swoje ogłoszenie i potencjalni najemcy mogą teraz zobaczyć Twoją ofertę w bazie pojazdów na platformie Camptoo. Przez jakiś czas znajdzie się ono na szczycie wyszukiwania, abyś mógł otrzymać pierwsze zapytania i przetestować system. Pokaże Ci to również, jakie zainteresowanie wzbudza Twoja przyczepa! 

Jeśli ktoś zainteresuje się Twoim pojazdem, powiadomimy Cię o tym e-mailem lub SMS-em. Jeśli zastanawiasz się nad zaakceptowaniem zapytania o rezerwację i nie jesteś pewien, co dalej robić -  odezwij się do nas, a my chętnie pomożemy Ci na każdym kroku.

Przekazanie kluczyka przy wynajmie kampera

4. Zaakceptuj zapytanie o rezerwację

Do Ciebie zawsze należy decyzja, czy zaakceptować rezerwację, czy nie. Pamiętaj, że od momentu wpłynięcia zapytania masz 24h na reakcję - po tym czasie prośba zostanie automatycznie anulowana.

Potencjalny najemca wyśle do Ciebie wiadomość z informacją o sobie i o planach podróży. Jeśli nie jesteś przekonany, to możesz poczytać więcej o użytkowniku na jego profilu. Możesz wysłać do niego wiadomość, jeśli chcesz rozwiać wątpliwości. Przypominamy, że wiadomości zawierające dane kontaktowe są automatycznie blokowane. Dopiero po uiszczeniu zaliczki rezerwacja jest ostatecznie potwierdzona i można przesyłać wiadomości z danymi kontaktowymi.

Akceptując rezerwację, zgadzasz się na Ogólne warunki wynajmu – Camptoo Polska. 

5. Kaucja i opłaty

Przed opłatą za rezerwację najemca musi przedstawić swoje prawo jazdy. W ten sposób Camptoo potwierdza tożsamość najemcy i ważność prawa jazdy. Camptoo zajmuje się pobraniem wszelkich opłat za rezerwację, w tym kaucji. Rezerwacja zostaje ostatecznie potwierdzona zaraz po opłaceniu pierwszej części kwoty najmu.

Sam określasz wysokość potrącenia z kaucji za poszczególne zdarzenia (zgodnie z polisą ubezpieczeniową). Zalecamy ustawienie wysokości kaucji na poziomie udziału własnego w szkodzie zgodnie z polisą. Camptoo przechowuje kaucję od chwili rozpoczęcia podróży do czasu jej zakończenia. 

Kamper na łące
Gotowy na pierwsze rezerwacje?

Dodaj bezpłatne ogłoszenie i zarabiaj dzięki platformie Camptoo!

6. Przygoda się rozpoczyna!

Kiedy rezerwacja jest w pełni opłacona (w tym depozyt), najemca może rozpocząć podróż! Większość formalności jest załatwiana przez Camptoo. Wszystko, co musisz zrobić, to przeprowadzić kontrolę pojazdu i podpisać formularz przekazania pojazdu przed wręczeniem kluczyków! 

7. Gdy podróż dobiegnie końca..

Camptoo zajmie się formalnościami przed powrotem najemcy. Wystarczy, że dokonasz ostatecznej inspekcji przy odbiorze pojazdu i poinformujesz nas, czy kaucja może zostać zwrócona najemcy. Masz prawo do naliczania opłat za dodatkowe kilometry, koszty sprzątania, benzyny i/lub opłaty drogowe. Wszystko jest bardzo proste i może być załatwione online w ciągu kilku minut. 

Kobieta wynajmuje samochód kempingowy przez camptoo

W Camptoo dbamy o kontakt zarówno z właścicielami kamperów, jak i osobami zainteresowanymi wynajmem pojazdu. Pomagamy w przygotowaniu ogłoszeń kamperów i przyczep, doradzamy na każdym etapie, monitorujemy cały proces wynajmu - od niezobowiązujących zapytań o rezerwację do sfinalizowania umowy i wypożyczenia kampera lub przyczepy. 

Możesz skontaktować się z nami na wiele sposobów:

  • poprzez formularz na naszej stronie - na każdą wiadomość odpowiadamy w przeciągu max 24h;
  • dzwoniąc do nas na numer telefonu: +48 22 104 96 51
  • wysyłając wiadomość na adres: pomoc@camptoo.pl 

Zapewniamy wsparcie na każdym etapie wynajmu, zarówno właściciela kampera lub przyczepy, jak i najemcy. Gwarantujemy ubezpieczenie pojazdów i bezpieczny system płatności.

Zdjęcie pracowników działu obsługi klienta pracujących w biurze Camptoo.