Wynajem kampera – jaki typ jest najczęściej wypożyczany?

Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu i jego wynajmem? Zebraliśmy dane, które pozwolą Ci zorientować się, które pojazdy są popularne, a tym samym najchętniej wynajmowane.

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: wszystkie rodzaje pojazdów są teraz bardzo popularne do wynajęcia. Ze względu na rosnący popyt i wzrost popularności podróży na własnych zasadach wszystkie kampery i samochody kempingowe mają powodzenie. Nasza platforma odnotowała ogromny wzrost od ubiegłego roku i oczekujemy, że będzie on utrzymywał się przez cały kolejny rok i później. Zauważamy jednak kilka trendów dla największych beneficjentów. Cztery poniższe wskazówki mogą pomóc Ci określić, który pojazd kupić, jeśli chcesz go również wynajmować.

1. Nowe pojazdy przynoszą największe zyski (ale też więcej kosztują)

Im nowszy pojazd, tym lepiej dla Ciebie pod względem finansowym. Nowe pojazdy mogą być wyceniane wyżej niż starsze. Oznacza to, że możesz zarobić więcej przy mniejszej liczbie rezerwacji. Nowe modele wyglądają atrakcyjnie, lepiej się je prowadzi i dla wielu najemców są bardziej interesujące. Funkcje, które pojawiają się w nowszych pojazdach, takie jak telewizory, zasilanie słoneczne, ładowarki urządzeń USB wśród innych wspaniałych akcesoriów także przyciągają zainteresowanych. Należy pamiętać, że koszt nowego pojazdu jest znacznie wyższy. Sprawdź najnowsze modele w naszej bazie tutaj.

Przestronny Czesiek Benimar TESSORO 463

Przestronny Czesiek Benimar TESSORO 463

Nowy, całoroczny kamper, Ford Tranzit

Nowy, całoroczny kamper, Ford Tranzit

Przeczytaj TUTAJ, jak sprawić, by Twoje ogłoszenie było atrakcyjne i przynosiło Ci wiele rezerwacji!

2. Pojazdy w wieku od 4 do 10 lat są częściej wynajmowane.

Pojazdy w wieku od 4 do 10 lat są rezerwowane o 25% częściej niż pojazdy powyżej 10 lat. Pojazdy te mają komfort i warunki zbliżone do fabrycznie nowych, ale ich cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Mogą to być pojazdy w każdym stylu, takie jak kampery, przyczepy kempingowe lub kampery na zamówienie.

Renault 6 osób zadbany wygodny komfortowy

Renault 6 osób zadbany wygodny komfortowy

Namiot jest miłym dodatkiem, który spodoba się rodzinom, potrzebującym dodatkowej przestrzeni.

Kamper VW GrandCalifornia

Kamper VW GrandCalifornia

3. Samodzielnie skonstruowane furgonetki kempingowe mające mniej niż 12 lat

Przerobione lub samodzielnie zbudowane kampervany są bardzo popularne, jeśli mają mniej niż 12 lat. Własnoręcznie skonstruowane pojazdy są jedyne w swoim rodzaju, a ich osobisty charakter i widoczna ciężka praca naprawdę przemawiają do najemcy. Kiedy ma okazję wyjechać w podróż takim vanem to przekonuje się, ile pracy właściciel włożył w stworzenie komfortowego, a jednocześnie wyjątkowego pojazdu!

WYJĄTKOWY! Campervan Pössl RoadCruiser XL STREET ART

WYJĄTKOWY! Campervan Pössl RoadCruiser XL STREET ART

Citroën JUMPER

Citroën JUMPER

4. Aktywność właściciela i jakość ogłoszenia są bardzo ważne

Dobre opinie, wysokiej jakości zdjęcia, zaktualizowany kalendarz i szybki czas odpowiedzi na zapytania najemców zwiększą liczbę rezerwacji, które możesz otrzymać. Na naszej stronie internetowej obserwujemy Twój czas reakcji i współczynnik akceptacji. Ma to bezpośredni wpływ na ilość rezerwacji.

Możesz mieć najpiękniejszy kamper, ale jeśli Twoje zdjęcia i opis są słabe, nie otrzymasz tyle rezerwacji, ile mógłbyś. Chcesz, aby Twoje ogłoszenie było jak najbardziej atrakcyjne dla najemców, prawda? Kiedy widzą Twoje ogłoszenie, chcesz, aby pomyśleli: “O rany, muszę pojechać tym kamperem”. Pomyśl o tym, jak “sprzedać” swój pojazd.

Każda osoba ma swoje własne preferencje, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie pojazd na platformie Camptoo. Przygotuj się na nadchodzący sezon – sprawdź swój kalendarz, przejrzyj jeszcze raz swoje ogłoszenie. Zadaj sobie pytanie – czy ja bym wynajął ten pojazd?
Ludzie już dokonują rezerwacji na rok 2022 rok! Nie przegap okazji!

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o wynajmie swojego kampera lub przyczepy kempingowej? Kliknij TUTAJ.

_____________________________________________________________________
Dzięki wypożyczaniu swojego kampera czy przyczepy kempingowej możesz pokryć koszty utrzymania swojego pojazdu oraz uzyskać dodatkowe źródło dochodu, a przy tym dzielić się radością podróżowania z inną osobą! Zainteresowany? Kliknij tutaj, aby dodać swój pojazd do floty Camptoo. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas i zadaj pytanie.
Dziel się pasją swobodnego podróżowania!
Zespół Camptoo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>