Okiem właściciela kampera

Po latach wynajmowania kamperów i jeżdżeniu po świecie Jacek Jarmul zdecydował się kupić własny. Dobrze wiedział, jaka opcja będzie najwygodniejsza dla jego rodziny. Musiało być wystarczająco miejsca dla rodziny i bagażu, bo to bezpośrednio przekłada się na komfort mieszkania na pięciu metrach kwadratowych. Kamper Pana Jacka spełnia te kryteria i można go polecić każdemu, kto ceni wygodę i komfort. Rodzina Jarmulów to 2+3+1 :)

Jako koneserzy sztuki i dobrego smaku właściciele wyposażyli kamper w nietuzinkowe sprzęty i podkręcili wystrój wnętrza (żona Pana Jacka jest projektantką wnętrz). Zobacz ogłoszenie Pana Jacka TUTAJ.

Co wyróżnia Pana pojazd w bazie Camptoo?

Jak we wszystkim najważniejsze jest opakowanie i pierwsze wrażenie. Staram się zmieniać główne zdjęcie i dopasowywać treści i formę do aktualnej sytuacji, jak  np. ostatni weekend w miesiącu czy wakacji. Staram się, aby zdjęcia i opis kampera zachęcały potencjalnego najemcę do podróży właśnie moim kamperem. Kluczem tutaj są właśnie zdjęcia i aranżacje, a nie zdjęcia kamperów z salonu lub stron producentów. Na koniec dnia, jak we wszystkim, chodzi o zbudowanie relacji i zaufania.

Jeśli chodzi o sam nasz pojazd to jest on dosyć „bogato” wyposażony we wszystko, co jest potrzebne do spędzenia miłego czasu – są to sprzęty jak kawiarka, czy ekspres do kawy, ładne zastawy, misy, kieliszki, filiżanki, kubki, maty i światełka na zewnątrz, jak również mała biblioteczka z książkami i grami.

Całe wyposażenie jest starannie dobrane tak, abyśmy czuli się jak w restauracji z gwiazdką Michelin, a nie na działce, na którą właściciel zwiózł niepotrzebne rzeczy i rozkompletowane sprzęty.

Fot. Jacek Jarmul

Czy proces dodawanie pojazdu sprawił Panu jakieś trudności?

Proces był bardzo prosty i intuicyjny, choć moim zdaniem troszkę za bardzo szczegółowy.

Gdyby miał Pan doradzić innym dodającym pojazdy do bazy Camptoo, na co zwrócić uwagę?

Jak wspomniałem, ważne jest odpowiednie opakowanie informacji o kamperze, aby ktoś mógł wyobrazić sobie wyjazd w naszym pojeździe. Należy też zwrócić uwagę na stosunek ceny do jakości. Kamper kamperowi nie jest równy i jeżeli przesadzimy z ceną za starszy model kampera wówczas odzew może być mniejszy. To samo tyczy się sezonowości cen i skonfigurowania odpowiednich stawek na poszczególne okresy najmu. Nie można też zapomnieć o takich parametrach jak minimalny okres najmu, czy ilość dni między rezerwacjami. Błędy tutaj przekładają się bezpośrednio na dyskryminację przy wyszukiwaniach.

Na koniec pielęgnacja kalendarza – nieaktualne dane zaburzają obraz, co utrudnia proste i szybkie transakcje. Podstawa to aktualne dane w kalendarzu!

Fot. Jacek Jarmul

Za Panem również pierwsza rezerwacja przez Camptoo? Jakie wrażenia z procesu całego najmu?

Miałem już kilka zapytań i faktycznie jedno przemieniło się w żywą rezerwację i finalnie wynajem. To, co bardzo mi się podoba w procesie rezerwacyjnym oraz klimacie Camptoo to właśnie wspomniane relacje człowiek – człowiek. Rezerwujący pisząc wiadomości przedstawiają siebie i swoje plany podróży, dzięki temu bardziej wzrasta poziom zaufania, co mnie uspokaja wiedząc, gdzie potencjalnie trafi mój kamper.
Wynajmij kamper Pana Jacka TUTAJ.

Na co zwrócić uwagę wydając kampera?

Bardzo ważne podczas wydawania kampera jest przeszkolenie najemcy ze wszystkich sprzętów i obsługi kampera. Im więcej czasu i uwagi temu poświęcimy, tym mniejsza szansa, że najemca zrobi coś źle i tym samym coś zniszczy. Nie każdy musi wiedzieć, że np. markiza odleci na silnym wietrze, jeśli nie uczulimy na to naszego gościa, to taka sytuacja może go spotkać i takie zdarzenie może być dość kosztowne.

Fot. Jacek Jarmul

W jaki sposób z Pana perspektywy Camptoo ułatwia proces najmu?

Dużym uproszczeniem jest regulamin akceptowany przez obie strony. Jako wynajmujący nie muszę wówczas angażować się w umowę za najemcą i co jest częstą praktyką negocjować jej zapisów.

W Camptoo, mając wypielęgnowany kalendarz, dostając zapytanie mogę jednym kliknięciem potwierdzić rezerwację i szykować się na wydanie. Wpłaty i ich terminy nie są moim zmartwieniem – robi to Camptoo.

Camptoo również zapewnia większe możliwości sprawdzenia dokumentów i historii najemcy. Transakcja dla mnie jest zatem znacznie bezpieczniejsza niż obsługa klienta z ulicy.

Jaki jest następny kierunek podróży dla Pana?

Kolejna podróż będzie pod prąd tak bardzo popularnych w Polsce destynacji południowych. Wybieramy się na północ sprawdzić, czy Bałtyk faktycznie może być cieplejszy niż w Polsce, jak głoszą plotki. W planie zjechanie wybrzeży Łotwy i Estonii. Ponadto w Polsce jest jeszcze bardzo dużo do odkrycia.

Fot. Jacek Jarmul

_____________________________________________________________________
Dzięki wypożyczaniu swojego kampera czy przyczepy kempingowej możesz pokryć koszty utrzymania swojego pojazdu oraz uzyskać dodatkowe źródło dochodu, a przy tym dzielić się radością podróżowania z inną osobą! Zainteresowany? Kliknij tutaj, aby dodać swój pojazd do floty Camptoo. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas i zadaj pytanie.
Dziel się pasją swobodnego podróżowania!
Zespół Camptoo

 1. Andrzej says:

  Z ciekawości, jak Pan rozwiązuje kwestie likwidacji szkód?

  Po 3latach pracy w firmie wynajmującej tego typu pojazdy wiem, że praktycznie po kazdym zwrocie od rodziny (zwlaszcza z dziećmi) noestety była seria szkód do usuniecia, przed nasrepnym wydaniem.

  AC takich szkód często nie pokrywa a też nie każde auto AC posiada. Zwłaszcza starsze campery.

  Co wtedy?

  • Małe szkody rozliczane są w ramach kaucji, którą wstrzymujemy dopóki właściciel pojazdu w wyznaczonym terminie nie zgłosi żadnych dopłat lub szkód. W ubezpieczeniach motoryzacyjnych nie opłaca się zgłaszać szkód poniżej wartości udziału własnego, ustalanego dla poszczególnych polis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>