Kilka wskazówek, jak zacząć wynajmować z Camptoo

Dopiero dołączyłeś do Camptoo, czy też są jeszcze jakieś pytania, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź?

Wynajęcie po raz pierwszy ukochanego kampera/ przyczepy kempingowej to duży krok i wiąże się z kilkoma wątpliwościami. Zebraliśmy kilka najczęstszych pytań i odpowiedzi, które mogą okazać się pomocne. Oczywiście, możesz się z nami skontaktować w każdej chwili, jesteśmy tu po to, aby wspierać Cię na każdym kroku.

PRZED PIERWSZYM WYPOŻYCZENIEM

Jak mogę zmienić swoje dane osobowe i zdjęcie profilowe?

Po zalogowaniu się możesz łatwo zmieniać i zarządzać wszystkimi swoimi danymi osobowymi. Możesz też napisać krótki opis o sobie i przesłać ładne zdjęcie profilowe. Im więcej informacji udostępnisz, tym większa jest szansa, że ktoś wynajmie Twój pojazd.

Jak mam określić wysokość mojej opłaty?

Najtrudniejszą częścią tworzenia ogłoszenia jest zrozumienie, ile można pobrać za wynajem swojego pojazdu. Jeśli ustalisz zbyt niską cenę, nie zarobisz tyle, ile możesz. W przypadku zawyżenia ceny, może się okazać, że nie będziesz w stanie uzyskać wystarczającej ilości zapytań o rezerwację. Cena jest więc punktem równoważącym. Najlepszym sposobem na ustalenie odpowiedniej kwoty za wynajem jest porównanie Twojego pojazdu z podobnymi na Camptoo. Porównaj lokalizację, ilość miejsc do spania, udogodnienia (prysznic i toaleta) oraz wiek pojazdu. Zawsze można też zapytać nas o sugestie cenowe. Nasz zespół chętnie pomoże.

Czy możliwe jest naliczanie stawek sezonowych?

Tak, oczywiście. Ustalasz stawkę bazową na wszystkie dni w roku. Jeśli chcesz dostosować swoją cenę do najgorętszych momentów w sezonie, możesz łatwo wybrać dany okres w kalendarzu dostępności pojazdu i odpowiednio zmienić opłatę za wynajem.

Czy mogę zablokować wybrane okresy dostępności pojazdu w moim kalendarzu?

Możesz codziennie w łatwy sposób  aktualizować dostępność swojego pojazdu. Pomaga to zarówno Tobie, jak i zainteresowanym wynajmem. Nie otrzymujesz zapytań o rezerwację w czasie, w którym nie chcesz wynająć kampera czy przyczepy, a potencjalni najemcy widzą tylko te pojazdy, które są rzeczywiście dostępne.

Kalendarz dostępności pojazdu Camptoo

W swoim kalendarzu możesz aktualizować, kiedy Twój pojazd jest dostępny, wybierając konkretny okres, a następnie zaznaczając, czy można go wtedy wynająć.  Aby zachować zmiany, klikasz przycisk “Aktualizuj kalendarz”. Jeżeli w terminie, który chciałbyś zablokować, pojawią się jakieś zapytania o rezerwację, zostaną one automatycznie odrzucone. Warto pamiętać, że aktualizacja kalendarza dostępności pojazdu pomaga zarówno Tobie, jak i podróżnym.

Przeczytaj Jak działa kalendarz rezerwacji Camptoo?

Jakie są moje obowiązki jako właściciela pojazdu?

Camptoo to wspólnota właścicieli pojazdów kempingowych i innych osób podróżujących. Społeczność funkcjonuje najlepiej wtedy, gdy wszyscy znają swoje role i obowiązki. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Twoje ogłoszenie powinno być kompletne i zgodne z prawdą
  • Pojazd musi być w dobrym stanie, aby zapewnić najemcom bezpieczną podróż
  • Pojazd musi być legalnie dopuszczony do poruszania się po drogach publicznych i musi posiadać ważną rejestrację.
  • Umowa najmu jest dokumentem prawnie wiążącym. Możesz dodać własny regulamin wynajęcia Twojego pojazdu
  • Kalendarz dostępności pojazdu powinien być na bieżąco aktualizowany, aby zapewnić zarówno Wynajmującemu, jak i podróżnym właściwe i satysfakcjonujące korzystanie z platformy Camptoo.

PRZYJĘCIE WNIOSKU O REZERWACJĘ POJAZDU

Co się dzieje, gdy otrzymuję zapytanie o rezerwację?

Gdy potencjalny najemca zainteresuje się Twoim pojazdem i poprosi o niewiążącą prośbę o rezerwację, wyślemy do Ciebie wiadomość e-mail i/lub SMS z informacją o tym, kto poprosił o rezerwację, kiedy chce odebrać/zwrócić pojazd i dokąd chce się udać. Po otrzymaniu prośby o rezerwację, masz 24 godziny na udzielenie odpowiedzi (zaakceptowanie, odrzucenie lub wysłanie wiadomości z kilkoma dodatkowymi pytaniami przez komunikator Camptoo). Jeśli nie odpowiesz w ciągu 24 godzin, nasz system automatycznie odrzuci zapytanie o rezerwację.

Kiedy widzę dane kontaktowe najemcy?

Po dokonaniu (częściowej) płatności zobaczysz dane najemcy. Podróżujący będą mogli wtedy również zobaczyć Twój numer telefonu i dokładną lokalizację odbioru. Jeśli będziesz chciał spotkać się z najemcą wcześniej lub umówić się na rozmowę telefoniczną przed dokonaniem płatności, możesz skontaktować się z nami, a my przekażemy Ci niezbędne dane.

Kiedy otrzymam pieniądze za rezerwację pojazdu?

Wpłata zostanie przelana na Twoje konto w dniu, w którym najemca odbierze pojazd. Ze względu na to, że przelew jest realizowany z Holandii może to zająć do 2-3 dni roboczych.

Czy można zmienić daty podróży?

Jeżeli najemca poprosi o zmianę terminu podróży przed dokonaniem płatności, można to zrobić samodzielnie, weryfikując tę rezerwację na swoim koncie Camptoo, a następnie klikając przycisk “Chcę zmienić termin wynajmu” w przeglądzie rezerwacji. Tam możesz w prosty sposób zmienić termin przyjazdu i/lub wyjazdu.

Jeśli ktoś chce zmienić terminy po dokonaniu płatności, prosimy o kontakt z naszym zespołem. Wprowadzimy wówczas odpowiednie zmiany.

Uwaga: Przy zmianie okresu wynajmu zmianie ulega również cena oraz tygodniowy przydział kilometrów.

Jak sprawdzani są najemcy?

Każdy potencjalny najemca jest weryfikowany przez Camptoo przed rozpoczęciem rezerwacji. Jednakże Ty jako właściciel jesteś również częścią procesu weryfikacji. Dlatego też uprzejmie prosimy o sprawdzenie dowodu tożsamości podróżnego, prawa jazdy oraz o podwójną kontrolę dokumentów z informacjami podanymi w formularzu przekazania pojazdu.

PRZYGOTOWANIE DO WYRUSZENIA W DROGĘ

Co powinienem zrobić w dniu przekazania pojazdu?

W dniu przekazywania pojazdu wręczasz swoje klucze. To ważna chwila! Poznasz wynajmującego i będziesz mógł zadać wszystkie pytania, jakie jeszcze mogą pojawić się w Twojej głowie!

Kontrola pojazdu przed wyruszeniem w drogę

Razem z najemcą wypełniasz Formularz przekazania pojazdu stanowiący również umowę między Wami. Jest on generowany automatycznie po wypełnieniu wszelkich niezbędnych informacji na Twoim koncie przy konkretnej rezerwacji. Formularz ten gwarantuje, że wszystko jest w porządku i że Ty i podróżny zgadzacie się co do stanu pojazdu w momencie odbioru. Wynajmujący i najemca powinni wspólnie sprawdzić, czy nie ma wgnieceń lub zadrapań i czy pojazd jest czysty. Wraz z odczytem licznika kilometrów możecie zanotować wszystko na formularzu przekazania. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych informacji, Ty i najemca podpisujecie formularz przekazania pojazdu.

Jako właściciel i ekspert od swojego pojazdu poświęć swój czas na wyjaśnienie, jak wszystko działa, na co zwrócić uwagę, etc. Twoje zaangażowanie zaowocuje licznymi zapytaniami o rezerwacje w przyszłości!

PODCZAS PODRÓŻY I PO POWROCIE

Co się stanie, gdy mój pojazd ulegnie awarii w okresie wynajmu?

Może się to zdarzyć każdemu. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że podróżni są bezpieczni i że mogą skontaktować się z Tobą i Camptoo. Dla Ciebie jako właściciela ważne jest, aby mogli przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje tak, abyś mógł skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Camptoo zrobi wszystko, aby pomóc Ci na każdym kroku.

Kto jest odpowiedzialny za opłaty drogowe, mandaty i grzywny?

Najemca jest odpowiedzialny za wszystkie opłaty drogowe, mandaty i wszelkie grzywny, które mogą wystąpić w okresie wynajmu. Pod koniec każdej podróży należy nas poinformować o wszelkich dopłatach (grzywny, opłaty drogowe, itp.). Dopłaty te zostaną potrącone z kaucji i przelane na wskazany przez wynajmującego rachunek bankowy.

Co należy zrobić odbierając pojazd od najemcy?

Zawsze miło jest zapytać, jak przebiegła wyprawa! 🙂 Wspólnie sprawdzicie, czy pojazd został prawidłowo wyczyszczony lub czy w trakcie wynajmu nie doszło do żadnych uszkodzeń. Zweryfikujcie również ponownie stan licznika, aby sprawdzić, czy najemca przekroczył ustalony przebieg. Po wypełnieniu formularza przekazania pojazdu, obaj podpiszecie go ponownie.

_____________________________________________________________________

Łatwe, prawda? Dzięki wypożyczaniu swojego kampera czy przyczepy kempingowej możesz pokryć koszty utrzymania swojego pojazdu oraz uzyskać dodatkowe źródło dochodu, a przy tym dzielić się radością podróżowania z inną osobą! Zainteresowany? Kliknij tutaj, aby jako jeden z pierwszych zarejestrować się w Camptoo i stworzyć swoją ofertę. Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas i zadaj pytanie.

Niezapomnianych przeżyć w drodze!

Zespół Camptoo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>