Jak działa kalendarz rezerwacji Camptoo?

Na platformie Camptoo właściciele kamperów i przyczep kempingowych mogą zarządzać rezerwacjami swoich pojazdów za pomocą kalendarza rezerwacji.

Kalendarz pokazuje, kiedy Twój pojazd jest zarezerwowany i dostępny, a jego aktualny status decyduje o tym, jak ogłoszenie jest wyświetlane potencjalnym zainteresowanym. Dlatego też, jeśli Twój pojazd jest zarezerwowany lub niedostępny w wybranym przez podróżnego terminie, nie pojawi się on w wynikach wyszukiwania danej osoby. Należy na bieżąco aktualizować kalendarz rezerwacji, aby uniknąć podwójnych rezerwacji i uzyskać jak najwięcej zapytań w terminach, gdy pojazd jest dostępny. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie funkcji kalendarza rezerwacji Camptoo.

Zaznacz, kiedy Twój pojazd jest dostępny
Jest to najważniejsza podstawowa funkcja kalendarza. Rezerwacje otrzymane przez Camptoo są automatycznie zaznaczane w kalendarzu, gdy są one potwierdzone. Ponadto w kalendarzu można zaznaczyć, jeśli pojazd nie jest dostępny w określonym czasie, np. kiedy Ty nim podróżujesz. Możesz również zsynchronizować kalendarz Camptoo z własnym kalendarzem dzięki funkcji iCal.

Ustal ceny sezonowe
Możesz również użyć kalendarza, aby dostosować stawkę za wynajem pojazdu. Zalecamy ustawienie nieco wyższej ceny w szczycie sezonu (około czerwca-sierpnia), kiedy popyt jest największy, i obniżenie ceny poza sezonem wakacyjnym, aby zmaksymalizować liczbę rezerwacji. W każdej chwili można zmienić cenę wynajmu (z wyjątkiem rezerwacji już potwierdzonych).

Podaj minimalną długość rezerwacji w sezonie
Jeśli chcesz określić minimalny okres wynajmu pojazdu (np. 3 doby lub tydzień), możesz to zrobić również w kalendarzu. Możesz także ustawić minimalną długość rezerwacji w sezonie. Wielu właścicieli ustala dłuższą minimalną długość w szczycie sezonu, podczas gdy inni wynajmują na krótsze okresy poza sezonem. Jeśli chcesz być elastyczny i wynająć na dowolny okres, możesz ustawić minimalną długość na jedną dobę.

Podaj datę rozpoczęcia i zakończenia rezerwacji
Jeśli ze względu na sytuację życiową lub jakąkolwiek inną możesz przekazać i odebrać pojazd tylko w określone dni tygodnia lub jeśli po prostu chcesz jak najbardziej ułatwić sobie proces wynajmu, możesz wybrać określone dni tygodnia, w których przekazujesz/odbierasz pojazd. Oznacza to, że możesz np. zarezerwować odbiór i odwóz tylko w weekendy lub tylko w określony dzień tygodnia.

Przeczytaj też Kilka wskazówek, jak zacząć wynajmować z Camptoo

Wstrzymaj ogłoszenie na jakiś czas
Aby upewnić się, że Twoje ogłoszenie pojawi się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym zwiększyć szanse na uzyskanie rezerwacji, musisz odpowiedzieć na przychodzące zapytania o rezerwację w ciągu 24 godzin. Pozwala nam to również zapewnić potencjalnym zainteresowanym możliwie najbardziej przyjazne doświadczenie związane z wynajmem. Jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu nie możesz odpowiedzieć na zapytanie o rezerwację, np. gdy jesteś na wakacjach lub z innych powodów nie chcesz otrzymywać zapytań o rezerwację w danym czasie, możesz wstrzymać ogłoszenie na wybrany przez siebie okres. W tym przypadku nie będzie ono widoczne dla podróżnych poszukujących pojazdu i nie otrzymasz żadnych zapytań o rezerwację. Ogłoszenie pojawi się ponownie w normalny sposób po zakończeniu okresu przerwy. Dzięki tym funkcjom staramy się zapewnić jak najbardziej spersonalizowane doświadczenie dla każdego pojazdu, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad tym, jak dostosować swój kalendarz.

_____________________________________________________________________

Jeśli jeszcze nie czytałeś naszego wpisu na temat tego, jak funkcjonuje platforma do wynajmu Camptoo, możesz przeczytać go tutaj. Zainteresowany? Kliknij tutaj, aby być jednym z pierwszych, którzy zarejestrują się na stronie Camptoo i stworzą ogłoszenie dla swojego pojazdu!

Niezapomnianych przeżyć w drodze!

Zespół Camptoo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>