5 najistotniejszych powodów, dla których warto kupić kampera!

Wszyscy wiemy, jak Covid 19 wpłynął (i nadal wpływa) na  podróże zagraniczne i popularność  wakacji we własnym kraju, ale jeszcze przed wyzwaniami związanymi z zakazami podróży, liczba właścicieli samochodów kempingowych i przyczep kempingowych stale rosła o około 20-25% rocznie, przy około 130.000 zarejestrowanych pojazdach na drogach, a popyt na wynajem kamperów i przyczep w sierpniu tego roku wzrósł na stronach Camptoo o 60% w stosunku do ubiegłego roku.

Ed Bassett, główny menadżer CampToo w UK, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat miłości do tzw. kamperowania  i mówi dlaczego powinieneś dołączyć do tej wspaniałej społeczności kupując swój własny pojazd 🙂

Powód 1: Każdy weekend to przygoda.

Wyobraź sobie, że budzisz się w sobotni poranek, pakujesz najpotrzebniejsze rzeczy i po prostu ruszasz w drogę. Odwiedzasz krewnych, jedziesz w góry, nad jezioro, na kemping. Możesz wcześniej zaplanować podróż albo zwyczajnie jechać przed siebie tam, gdzie poprowadzi Cię droga. Oderwanie się od rutyny i całej tej przytłaczającej presji  codzienności  potrafi fantastycznie wpłynąć na samopoczucie. Zmiana scenerii, spacer na odludziu, trochę świeżego powietrza i możesz  podróżować tak daleko, jak chcesz, w zależności od tego, jak czujesz się w danym dniu. Korzystając z aplikacji takich jak CamperContact masz mnóstwo opcji do wyboru i nigdy nie zabraknie Ci pomysłów.  Jeśli marzy Ci się dłuższa wyprawa to dlaczego by nie skorzystać z gotowych pomysłów na przykład ze strony Camprest?

Powód 2: Oszczędzasz na rachunkach hotelowych

Chcesz odwiedzić dzieci na drugim końcu Polski, spotkać się ze znajomymi  w Warszawie lub wybrać na festiwal filmowy albo mecz. A może po prostu chcesz zmienić scenerię na kilka dni i pozwolić głowie odpocząć. Zazwyczaj zatrzymujemy się w hotelach lub mieszkaniach wynajętych przez Airbnb, zgadza się? Średnia cena pola kempingowego z dostępem do prądu wynosi ok. 50-100zł za dobę. Dla porównania podróżując od dwóch do czterech osób zapłacimy 300-400zł za pokój dwuosobowy w przeciętnym hotelu w Warszawie. W kamperach i przyczepach kempingowych zazwyczaj masz łóżko, zaplecze kuchenne wraz z lodówką i zlewozmywakiem, prysznicem i toaletami oraz zasilanie. W większości przypadków masz także ogrzewanie i klimatyzację, więc z powodzeniem jest to mobilny pokój hotelowy!

Photo credits: Jill Wellington

Powód 3: Dołączasz do społeczności kamperowej

#Vanlife jest na topie, ale na długo przed tym, zanim taki styl eksplorowania świata stał się popularny, posiadanie kampera, czy przyczepy sprawiało, że należałeś do wyjątkowego klubu fajnych ludzi doceniających kontakt z naturą, wolność podróżowania, spontaniczną przygodę. Ludzi, którzy wokół ogniska przy dobrym winie dzielili się opowieściami z wypraw, pomysłami na ciekawe miejsca warte odwiedzenia, czy poradami odnośnie samych pojazdów.  Jeśli kiedykolwiek wziąłeś udział w targach kamperowych to na pewno poczułeś tę energię ludzi, którzy podekscytowani oglądali nowe pojazdy i spotykali starych znajomych ze swoich wypraw. To prawdziwa społeczność podobnie myślących ludzi!

Powód 4: Uważamy, że jest to dobre dla twojego zdrowia i dobrego samopoczucia!

Przymocuj rower z tyłu kampera, kajak na dachu albo po prostu zabierz buty trekkingowe. Jest szansa, że zrobisz więcej, będziesz więcej podróżować, więcej się uczyć i więcej chodzić i prawdopodobnie spróbujesz ekscytujących zajęć, jak tylko ruszysz w trasę kamperem. Będziesz spać pod niebem pełnym gwiazd, a budzić cię będą dźwięki przyrody.

Nie pozwól, by chłodne noce zatrzymały Cię w domu. Mając odpowiednie wyposażenie na każdą pogodę możesz podróżować kamperem przez cały rok! Przebywanie na zewnątrz, blisko natury, z dala od ekranów – to dobrze zrobi Twojej psychice. Zobaczysz, jak polubisz bycie w terenie, jak zwiększy się Twoja wytrzymałość i jak staniesz się bardziej wdzięczny za proste przyjemności w życiu.  Co więcej, możesz tworzyć wspomnienia oparte na prawdziwej przygodzie z tymi, których kochasz. Bo kto nie lubi klimatu podróży po pięknych greckich wyspach w kamperze… raj!

Powód 5: Możesz wynająć swój pojazd, kiedy go nie używasz do 30.000zł rocznie.

Będąc platformą, która pomaga właścicielom wynajmować swoje pojazdy, musimy oczywiście mieć to w Top 5. Tysiące osób z ogłoszeniami na CampToo też uważa, że to dobry pomysł. Ty decydujesz, kiedy go wynajmiesz, jaka będzie cena wynajmu, a CampToo zajmie się marketingiem, pomoże w ubezpieczeniu i będzie przyjmować rezerwacje i płatności w Twoim imieniu. Możesz sprawdzić najemców i zdecydować, które rezerwacje chcesz zaakceptować.

Jeśli chcesz najpierw doświadczyć  #vanlife to może „spróbuj zanim kupisz”. A jeśli czujesz, że posiadanie i wynajem z Camptoo jest dla Ciebie to kliknij TUTAJ.

Bezpiecznych podróży!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>